Одговорности магационера у биографији могу изгледати, на пример, овако:
– Пријем, евидентирање, складиштење и издавање залиха дневно у модерном аутоматизованом складишту површине 20.000 квадратних метара. метара са номенклатуром од 1000 артикала.
— Провера усклађености прихваћених вредности са пратећом документацијом, припремљена магацинска документација у 1Ц програму, обрада најмање 10 докумената дневно.
— Сваког дана сам електричним виљушкаром истоварио до 15 камиона и преместио више од 50 тона робе.
— Развијени магацински процеси за оптимизацију складишних операција, као резултат тога, време за комисионирање робе је смањено са 15 на 5 минута.
— Имплементиран адресни систем складиштења у магацину компонентних материјала, што је значајно убрзало инвентаризацију (са 5 на 2 дана).
— Захваљујући редовним залихама (2 пута квартално) и накнадним анализама, откривени су вишкови и несташице производа. Израђене су препоруке за даље планирање набавки, што је омогућило смањење трошкова за 15%. Заједно са менаџером, спроведена је интерна истрага несташице, идентификовани су узроци и предузете мере за њихово отклањање, што је омогућило уштеду више од 2 милиона рубаља годишње.
У блоку „Кључне вештине“ потенцијалним послодавцима треба да кажете да је ово прави професионалац. Како се то ради? Наведите у свом животопису шта можете да радите у струци. Кључне вештине магационера могу бити:
– искуство рада у магацину са залихама до 1000 јединица;
— познавање магацинских технологија;
— вештине организовања рачуноводства, складиштења и издавања робе и материјала;
— искуство у спровођењу и доношењу инвентара;
— вештине у припреми отпремних докумената;
— вештине рада са терминалом за прикупљање података;
— искуство у раду са системом за складиштење адреса;
— способност управљања утоваривачем и слагачем;
— познавање правила утовара и истовара робе, њиховог распореда и складиштења у магацину, као и правила руковања робом у зависности од њене категорије;
– познавање програма Ворд, Екцел, 1Ц, Нависион.
Обавезно попуните одељак „Достигнућа“ – опишите своје професионалне успехе, по могућности језиком бројева (овако је јасније). На пример: „Велика брзина склапања поруџбина – до 10 поруџбина на сат у складишту са великим асортиманом производа.“
Биографија на Суперјоб.ру има поље „Додатне информације“, где можете навести друге информације важне за жељену позицију. „Пажња и одговорност ми омогућавају да минимизирам вероватноћу неусклађености или мањкавости“ – менаџера људских ресурса ће сигурно импресионирати примери како ваше личне квалитете утичу на резултате рада. Друге важне квалитете за складиштара могу бити ефикасност, поштење, организационе способности, физичка издржљивост, отпорност на стрес, пристојност и тачност.
Када пишете свој животопис, не заборавите да мора бити поуздан – ни у ком случају не покушавајте да преварите послодавца. Добро је ако се документ лако и брзо чита, па прецртајте све непотребне детаље и избегавајте скраћенице и акрониме – напишите речи у целини.
Можете преузети бесплатни пример животописа који описује типичне вештине, одговорности и достигнућа складиштара.